۱۲ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۱۲, ۱۳۹۹

اقدامات قبل از ایمپلنت دندان

فروردین ۱۲, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

اقدامات قبل از ایمپلنت دندان

اقدامات قبل از ایمپلنت دندان : ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از خدماتی است که دندانپزشک برای بازسازی جای خالی دندانها ارائه می دهد . روشهای دیگری چون پروتز های ثابت و متحرک دندانی نیز برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارند. ( دندانپزشک لرستان )

برای کاشت دندان بهتر است با دندانپزشک مشورت کنید تا با توجه به شرایط فرد ، بهترین روش پیشنهاد داده شود.

ایمپلنت، در اصل، نوعی جراحی کاشت دندان است که در ابتدا یک پایه در استخوان فک قرار میگیرد و سپس تاج دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد .

رعایت نکات مراقبتی پیش از کاشت ایمپلنت دندان باعث می شود تا حین جراحی ایمپلنت ، دندانپزشک مراحل کاشت دندان را طبق روال و بدون بروز مشکل انجام دهد .

اقدامات قبل از ایمپلنت دندان
نکات و اقدامات قبل از ایمپلنت دندان

مهم ترین اقدام ، انتخاب یک دندانپزشک خوب و متبحر می باشد .

انتخاب دندانپزشک اهمیت زیادی دارد زیرا اغلب افراد اطلاعات کافی و جامع در ارتباط با ایمپلنت ندارند ، در چنین مواقعی سوالات بسیار زیادی برای بیمار به وجود می آید که دندانپزشک با صبر و حوصله باید تمام نکات را به بیمار توضیح دهد .

مطلع شدن از انواع ایمپلنت و تا حدودی آشنایی با نحوه قرار گیری آن ، به بیماران کمک می کند تا راحت تر تصمیم بگیرند چه نوع ایمپلنتی مناسب است ، هرچند که توصیه می شود در انتخاب نوع ایمپلنت حتماً با دندانپزشک مشورت کنید.

مصرف دخانیات و مشروبات الکی به دلیل تنگ کردن عروق خونی و اختلال در گردش خون ، حداقل ۲ هفته قبل از کاشت دندان ممنوع می باشد .
به دلیل اینکه زمان کاشت دندان فضای دهان باید سالم باشد ، سه روز قبل از جراحی ایمپلنت از دهانشویه کلروهگزیدین برای کاهش باکتریهای عامل عفونت دهان و دندان استفاده کنید.
از داروهایی چون وارفامین ، آسپیرین و غیره که منجربه رقیق شدن خون می شوند حداقل دوهفته قبل از عمل ایمپلنت استفاده نکنید که البته قطع مصرف این داروها باید با نظر پزشک انجام پذیرد
جراحی ایمپلنت کمی طولانی است به همین دلیل بهتر است قبل از مراجعه به مطب ، غذای سبک و مناسبی میل نمایید تا حین کاشت دندان دچار ضعف نشوید.
در صورت عفونت لثه با دندانپزشک صحبت کنید تا در صورت نیاز از آنتی بیوتیک استفاده کنید .
پیش از شروع جراحی ایمپلنت و در صورت تایید دندانپزشک از داروهای مناسب ضد درد استفاده کنید.

دقت داشته باشید که تمامی نکات مدنظر خود را حتماً از دندانپزشک سوال کنید تا هیچ گونه مشکلی به وجود نیاید و روند کاشت دندان با تداخل مواجه نشود.