۰۳ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۳, ۱۳۹۹

اقدامات قبل از جراحی گوش

فروردین ۳, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی گوش

اقدامات قبل از جراحی گوش : جراحی گوش که اصطلاح علمی آن عمل اتوپلاستی می باشد به منظور اصلاح و تصحیح فرم گوش ها و در نتیجه ایجاد تعادل ظاهری صورت انجام می گیرد.( متخصص گوش و حلق و بینی )

برخی از افراد با مشکل برجستگی ، بیرون زدگی ، بزرگی در یک یا هر دو گوش خود مواجه هستند و در برخی موارد نیز دچار مشکل عدم تقارن در گوش های می باشند ؛ این اختلالت در فرم ظاهری گوش ها اغلب به دلایل وراثتی رخ می دهد و از این رو بر میزان شنوایی فرد اثر سوئی نخواهد داشت.

اما از آنجا که وجود هر گونه اشکال در شکل ظاهری گوش ها ، نقش مخربی که بر میزان اعتماد به نفس دارد و منجر به جلب توجه انظار می شود ، عموما شاهد آن هستیم که این دسته از افراد به دنبال راهکاری جهت رهایی از این مشکل می باشند.

جراحی زیبایی گوش ، یکی از جراحی های زیبایی است که امروزه مورد توجه عموم واقع شده و قادر به درمان این معضلات خواهد بود.

قبل از جراحی گوش باید توجه داشت که بهترین سن جهت انجام آن ، بعد از اتمام رشد کامل گوش یعنی پس از ۵ سالگی می باشد ، البته لازم به ذکر است که عمل جراحی زیبایی گوش برای افراد نوجوان و جوان نیز قابل انجام می باشد.

در ادامه مقاله برآنیم تا اقدامات مراقبتی قبل از جراحی گوش را تشریح نماییم.
مراقبت ها و اقدامات قبل از جراحی گوش

پیش از هر چیزی انتخاب یک جراح خوب در کسب بهینه ترین نتایج از عمل جراحی گوش از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد ، از این رو به افراد متقاضی عمل گوش توصیه می شود در انتخاب بهترین جراح گوش نهایت دقت و توجه را به کار گیرند.
مصرف داروهای ضد التهابی و داروهای آسپرین از ۱۴ روز قبل از عمل ممنوع می باشد.
مصرف داروهایی که روند گردش خون را مختل کرده و موجب رقیق شدن خون و در نتیجه تشدید خونریزی در حین عمل می شوند از ۲ هفته قبل از جراحی گوش باید به طور کامل قطع گردد ، به این خاطر بیماران باید در این باره با جراح گوش خود مشاوره نمایند و لیستی از داروهای اثرگذار بر روی جریان گردش خون تهیه نمایند و با قطع مصرف این داروها از مودت توصیه شده قبل از عمل ، ریسک خونریزی حین عمل را به حداقل برسانند.
از آن جا که نیکوتین موجود در مواد مخدر سبب تنگ شدن عروق خونی و اختلال گردش خون می شود ، می بایست افراد حداقل از ۷ روز قبل از عمل ، مصرف دخانیات را به طور کامل قطع کنند.
متقاضیان جراحی گوش باید چنانچه ابتلا به بیمار بخصوصی دارند و همچنین در صورت حساسیت دارویی و مصرف برخی داروهای خاص و حتی داروهای گیاهی حتما این مسئله را به اطلاع پزشک معالج شان برسانند.