۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸

تاثیرات نوشیدن بیش از حد کافئین در طول روز

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

تاثیرات نوشیدن بیش از حد کافئین در طول روز

نوشیدن کافئین در طول روز اگر به میزان متعادل باشد اشکالی ندارد اما اگر در مصرف آن زیاده روی گردد مطمئنا ضررهای زیادی خواهد داشت. اگر جزء طرفداران پروپا قرص نوشیدنی‌های کافئینی هستید و صبحتان را بدون یک فنجان قهوه و… آغاز نمی کنید این گزارش را حتما بخوانید.مصرف بیش از حد کافئین جز سمیت حاد، نابودی به مرور استخوان‌ها، مشکلات قلبی عروقی، عارضه‌های کبدی و مشکلات روانی خطر جدی دیگری را برایتان بوجود نمی‌آورد.

گرچه لازم به ذکر هست تحقیقات نشان داده هست اگر در مصرف نوشیدنی‌ها کافئین‌دار تعادل را رعایت کنید و بیش از ۴۰۰میلی گرم در روز اکثر ننوشید از این خطرات تا حدی در امان هستید.سیستم قلبی و عروقی، سلامت استخوان‌ها، دستگاه گوارش، کیفیت در خواب و سیستم عصبی مرکزی از مواردی هست که در صورت مصرف چندان این دسته از نوشیدنی ها تحت فشار قرار میگیرند.

مصرف بیش از حد کافئین میتواند میزان خوابتان را دچار اختلال میکند بنابراین مفید هست دقت داشته باشید که کم‌خوابی مزمن به هر دلیلی که ایجاد شود، فشار عصبی را نیز به دنبال دارد.

کافئین بیش از حد میتواند باعث بی‌خوابی شده و در نتیجه مشکلاتی جدی‌ و اساسی برایتان ایجاد کند گرچه گاهی افراد با بهره گیری از کافئین و نوشیدن قهوه سعی می کنند بی‌خوابی خود را پنهان کنند، در حالیکه اینکار سبب ایجاد چرخه‌ای معیوب شده و مشکلات را افزایش میدهد.

مسائلی مربوط به سلامت روان مثل افسردگی و اضطراب از عوارض دیگر نوشیدنی‌های کافئین‌دار هست. گرچه از سردردهای مزمن، تهوع، استفراغ، تب و لرز، تنگی نفس، سرگیجه، اضطراب و وزوزگوش غافل نشویم چرا که زیاده‌روی در مصرف کافئین این عواقب را برایتان به دنبال دارد.

درد معده، تحلیل ماهیچه‌ها، تپش قلب و تشنج در ادامه این فهرست بلند و بالا قرار دارد اما دیدنی هست بدانید که عوارض مصرف چندان کافئین تمامی ندارد.گرچه دقت داشته باشید برخی از افراد نسبت به کافئین حساسیت بیشتری داشته و اکثر تحت تاثیر قرار میگیرند بنابراین اگر شما هم مستعد تجربه کردن چنین علائمی هستید، به دلیل داشته باشید که مقدار بسیار کمی از کافئین نیز میتواند سبب بروز اثراتی مثل بی‌خوابی و بی‌قراری بشود.

به گزارش پارس ناز اختلالات ریتم قلب، انقباض عروق، حمله قلبی، سکته مغزی و فشار خون بالا که مشهور به قاتل خاموش هست در انتهای این فهرست قرار دارد.تحقیقات علمی نشان داده هست کافئین به تقویت حافظه، افزایش تحرک بدنی و بالا بردن تمرکز کمک شایانی میکند. سازمان غذا و داروی ایالات امریکا مصرف هرروز ۴۰۰ میلی گرم

کافئین را برای افراد بالغ بی خطر دانسته هست اما در صورتی که مصرف این نوشیدنی ها بیش از میزان مشخص باشد عواقبی که بیان شد بی شک در انتظارتان هست.