۱۶ دی ۱۳۹۸
دی ۱۶, ۱۳۹۸

تصاویر ماهواره‌ای جدید

دی ۱۶, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

تصاویر ماهواره‌ای جدید

تصاویر ماهواره‌ای جدید از وجود یک زیردریایی مخفی با قابلیت پرتاب موشک‌های بالستیک در کارخانه کشتی سازی کره شمالی خبر می‌دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وبسایت “نورس ۳۸” آمریکا که مسئول رصد تحولات در کره شمالی است، اعلام کرد: این تصاویر ماهواره‌ای در بحبوحه نگرانی‌ها از بابت این مساله بخش شده که پیونگ‌یانگ احتمالا یک موشک بالستیک از یک زیردریایی پرتاب می‌کند و این یک سلاح استراتژیک تهدید کننده است.

این وبسایت در ادامه می‌آورد: تصاویر ماهواره‌ای مربوط به اول ژانویه ۲۰۲۰ از وجود یک زیردریایی کلاس SINPO با قابلیت پرتاب موشک بالستیک و آزمایش این زیردریایی مخفی خبر می‌دهد. این زیردریایی از آنجا که کره شمالی اقداماتی را برای محافظت از آن در برابر چشم‌های کنجکاو انجام داده، غیرقابل رهگیری است اما تصاویر رادار موسوم به SAR برای تعیین و رهگیری چنین زیردریایی مورد استفاده قرار گرفته است.

در جریان نشست عمومی کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی در سال گذشته میلادی، رهبری این کشور تهدید کرد که جهان به زودی شاهد یک سلاح جدید استراتژیک است.

کارشناسان می‌گویند، کره شمالی شاید آزمایش‌های موشکی بالستیک بین قاره‌ای را به عنوان یک سلاح جدید استراتژیک از سر می‌گیرد.