۰۳ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۳, ۱۳۹۹

جراحی بینی استخوانی

فروردین ۳, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : مسئله زیبایی از دیرباز تاکنون از اهمیت بالایی برخوردار است.دلیل اهمیت این مسئله از این حیث است که امر زیبایی تاثیر بسزایی بر میزان اعتماد به نفس افراد داشته و از این رو بر بهبود کیفیت تعاملات اجتماعی نیز بسیار اثرگذار است.( جراحی زیبایی بینی در شیراز )

بینی در عین عملکرد حیاتی و مهمی که دارد ، به عنوان یکی از مهم ترین و برجسته ترین اعضای صورت تاثیر مستقیمی بر زیبایی چهره دارد.

بنابراین افراد در صورتی که بینی آن ها دچار ایراد یا نقص ظاهری باشد به منظور اصلاح و برطرف نمودن این نواقص ؛ به انجام جراحی بینی ، ترغیب می گردند.

لازم به ذکر است که ظاهر بینی هر فردی با فرد دیگر متفاوت می باشد ، لذا در جراحی بینی باید خصوصیات و ویژگی های بینی و همچنین تناسب آن با دیگر اعضای صورت در نظر گرفته شود.

بینی استخوانی

ساختار بینی از استخوان ، غضروف ، بافت چربی موجود در زیر پوست و پوست تشکیل شده است.

در بینی های استخوانی ، استحکام غضروف ها بسیار بالا است و میزان بافت چربی موجود در زیر پوست بسیار ناچیز می باشد و همچنین پوست این نوع از بینی ها نازک است.

برخورداری بینی استخوانی از فاکتورهای ذکر شده ، این نوع بینی را مستعد دستیابی به نتایج رضایت بخش از جراحی بینی می کند.

چرا که استحکام بالای استخوان ها و غضروف های بینی استخوانی ، امکان اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی را فراهم می آورد و دست جراح بینی در جراحی بینی استخوانی بازتر از بینی های گوشتی است.

همچنین به دلیل کم بودن میزان بافت های چربی موجود در زیر پوست و نازک بودن پوست بینی های استخوانی ، تغییراتی که طی عمل بر روی بینی اعمال می گردد به وضوح ، مشهود خواهد بود.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی را به سه فرم طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی می توان جراحی نمود.

فرم بینی طبیعی : در این فرم ، اصلاحات صورت گرفته بر روی بینی به نحوی است که بینی فرم طبیعی خود را حفظ می کند ، یعنی از اقداماتی همچون سر بالا کردن نوک بینی و ایجاد قوس بر روی بینی خودداری می شود.

در فرم بینی طبیعی ، زاویه لب بالا حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه است.

فرم بینی فانتزی : در این فرم از بینی به منظور تغییر حالت بینی به فرم فانتزی می بایست سایز آن به میزان زیادی کاهش یابد.

در جراحی بینی فانتزی ، جراح بینی بر روی پل بینی بیمار قوس ایجاد می کند و همچنین نوک این بینی نیز باید رو به بالا باشد.

فرم بینی نیمه فانتزی : این فرم از بینی ، تلفیقی از ویژگی های بینی طبیعی و فانتزی را داراست و فرم آن مابین مدل فانتزی و طبیعی می باشد.
سخن آخر

به طور کلی افرادی که بینی های گوشتی دارند ،  فرم بینی طبیعی ، بهترین گزینه برای آن ها خواهد بود ؛ این در حالی است که برای افراد با بینی های استخوانی امکان تغییر فرم بینی به هر یک از فرم های مذکور وجود دارد.

البته لازم به ذکر است که جراح بینی با در نظر گرفتن تناسبات چهره افراد ، فرم متناسب با صورت را برای آن ها بر می گزیند تا توازن و هارمونی چهره بر هم نخورد.