در خواست اتحادیه جهانی علمای مسلمان برای لغو مراسم مذهبی

اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواستار تعلیق تمامی مراسم نماز جمعه و نماز جماعت در تمامی کشورهایی شده است که ویروس کرونا در آن‌جا شیوع یافته است. به گزارش مهر، اتحادیه جهانی علمای مسلمان اعلام کرد: برگزاری نماز جمعه و جماعت در کشورهایی که ویروس کرونا در آن‌جا شیوع یافته، تا زمان کنترل بیماری و عبور از خطر طبق ارزیابی منابع علمی مربوطه باید لغو شود.

در این پیام آمده است: «با توجه به سرعت بالای انتقالی ویروس کرونا، تمامی اجتماعات می‌تواند توانایی انتقال این ویروس و ایجاد بیماری و خطر را دارا باشند و قرآن کریم از قرار گرفتن جان‌ها در معرض خطری که می‌تواند موجب هلاکت شود منع می‌کند و بالعکس به اقدام نیکی که خداوند می‌پسندد و برای بندگانش راضی است، سفارش می‌کند.»

این اتحادیه در ادامه می افزاید: از این رو طبق معنای «لا ضرر و لا اضرار فی الاسلام» که حدیث پیامبر اکرم(ص) است، زیان رساندن به دیگری جایگاهی در اسلام ندارد و همچنین نباید کسی در معرض آزار و زیان رساندن به دیگری قرار گیرد.

کمک ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا
وزیر امور خارجه کویت در گفتگوی تلفنی با محمد جواد ظریف از کمک انسان دوستانه ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد.
به گزارش ایلنا، شیخ احمد ناصر الجابر الصباح، وزیر امور خارجه کویت پیش از ظهر امروز در گفتگوی تلفنی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اعلام همبستگی با دولت و ملت ایران در مبارزه با شیوع کرونا از کمک انسان دوستانه ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد.

در این گفتگو وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از دولت و ملت کویت، مبارزه با کرونا را مساله ای جهانی و مستلزم همکاری منطقه ای و جهانی دانست و با تقبیح تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا علیه ملت ایران از کویت خواست در پویش جهانی برای توقف و بی توجهی به این تحریم های غیر انسانی مشارکت فعال نماید.

کسی که بیماری واگیر دار خود را مخفی کند مجازات می شود

کابینه کویت پیش نویس یک لایحه جدید را علیه کسانی که بیماری واگیردار خود را پنهان کنند تصویب کرد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، کابینه کویت پیش نویس یک لایحه جدید را در خصوص مجازات کسانی که بیماری واگیردار خود را در این کشور پنهان کنند، تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، کسانی که بیماری واگیردار خود را از جمله بیماری کرونا پنهان کرده و عامدانه باعث انتقال آن به دیگران شوند تا ۵ سال حبس و یا غرامت ۱۰ هزار دیناری و یا هر دو آنها در انتظارش است.

لازم به ذکر است که کویت نیز مانند دیگر کشورهای جهان شاهد گسترش و شیوع ویروس کرونا است به طوری که تاکنون ۱۳۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

کویت تلاش دارد تا با بستن گذرگاه ها و مراکز تفریحی روند گسترش ویروس کرونا را مهار کند.