۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰

طرز پاک کردن کله پاچه

اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰ ۰ دیدگاه

طرز پاک کردن کله پاچه

کله پاچه یکی از غذا‌های سنتی مرسوم در خاورمیانه است که تقریبا روش طبخ مشابهی دارد و از پختن سر و دست و پای گوسفند درست می شود.
پاک کردن کله پاچه با دقت و حوصله در منزل، تنها راه مطمئن بودن از سلامتی کله پاچه است. نحوه ی تمیز کردن موهای کله پاچه نکاتی دارد که دانستن آن می تواند به شما در پاک کردن آن در منزل کمک زیادی کند. در این مقاله با کلیه نکات و مراحل تمیز کردن کله پاچه آشنا خواهید شد.

در این مطلب با بهترین روش پاک کردن کله پاچه با ما همراه باشید.

روشهای از بین بردن موی کله پاچه

برای موزدایی کله پاچه ابتدا، آب را در یک قابلمه بزرگ که کله در آن جا شود بجوشانید. بعد از آن کله را در آب جوش قرار بدهید و چند دقیقه صبر کنید تا مو‌ها کاملا سست شوند.

سپس به وسیله ی یک چاقو یا با دست موها را بکنید.

اگر کله تازه باشد مو‌های آن به راحتی در آب جوش جدا می شوند. پس از اینکه مو‌ها را جدا کردید برای از بین بردن مو‌های ریز باقیمانده را با استفاده از یک کپسول فشار قوی یا در صورت عدم دسترسی به فشار قوی بر روی اجاق گاز، کله را روسوز (اسموکت) کنید.

با این کار هم مو‌های باقیمانده از بین می رود و هم کبابی می شود که در طعم و مزه آن تاثیر زیادی دارد. اسموکت کردن کله پاچه را هرگز در داخل خانه انجام ندهید و در محیطی باز این کار را انجام بدهید.

روشهای از بین بردن موی کله پاچه,موزدایی کله پاچه
روش از بین بردن موهای کله پاچه

کل سطح کله را روسوز کنید و با چاقو به آرامی روی آن بکشید تا لایه‌ ی سوخته و سوختگی ناشی از موها را روی آن بخراشید.

پس از اسموکت کردن کله، یک نایلون روی زمین پهن کنید، کله را از پشت سر در دست بگیرید و از سمت بینی محکم به زمین بکوبید؛ این کار را چند بار تکرار کنید. و بعد شلنگ آب را داخل مجرای نای موجود در پشت کله قرار بدهید و آب را با فشار خیلی زیاد در مجاری وارد کنید تا از بینی خارج شده و بینی و مجاری آن ها کاملا تمیز شود.

سپس گوش های آن را جدا کنید (زیرا گوش ها قابل خوردن نیستند).با یک چاقوی تیز، پوست صورت را در دو طرف لب برش بدهید و سپس با فشار دو دست، فک بالا و پایین را بکشید تا جدا شوند. کله را از فاصله دو فک تا انتهای سر ببرید تا به دو نیم تقسیم شود.

سپس با یک برس یا مسواک زبر روی زبان و دندان ‌ها بکشید تا تمیز شوند. اگر دوست ندارید می توانید دندان ها را با انبردست بکشید.

روشهای از بین بردن موی کله پاچه,موزدایی کله پاچه
آموزش تمیز کردن کله پاچه

روش پاک کردن پاچه

برای شستن پاچه ها هم تا حدودی مانند تمیز کردن کله باید عمل کنید به این صورت که ابتدا پاچه ها را در آب جوش قرار بدهید و مو‌های آن را با چاقو یا دست بکنید.

پیشنهاد ویژه
آرایش و زیبایی, لوازم آرایشیفیس براش دوطرفه،مویی و سیلیکونیشلف,نظم دهنده,استنددیگه نگران جای گلدان هات نباش/استندگلمشاوره,حل اختلافات زناشویی,مشاوره ازدواجبه کمک مشاورعشق را به رابطه‌تان بازگردانید

پاچه را در دست بگیرید و با چاقو سُم آن را درآورید. سم را مانند کفش جدا کنید، نیازی به بریده شدن توسط چاقو نیست فقط کافیست که چاقو را داخل سم بیاندازید و فشار دهید تا خارج شود.

سپس پاچه ها را اسموکت کنید تا مو‌های باقیمانده بسوزند و با چاقو به آرامی روی پوست آن بکشید تا لایه سوخته آن خراشیده شود. کیسه مویی موجود در زیر پوست شیار بین کف پاهاش را با چاقو خارج کنید. اگر آنجا مویی هم هست آن ها را بسوزانید یا با چاقو جدا کنید.

پس از طی مراحل بالا برای پاک کردن کله پاچه، در یک قابلمه بزرگ آب سرد بریزید و کله پاچه را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید. سپس با چاقو به آرامی روی سطح کله و پاچه ها بکشید تا اگر آثار سوختگی روی آن است از بین برود.

بیشتر بخوانید: پاچه بخور، چشم نخور و دور مغز خط بکش!

در آخر همه قسمت ها را یکی یکی زیر آب سرد، تمیز بشویید. کله پاچه برای پختن آماده است و شما می توانید برای تهیه کله پاچه خوشمزه در منزل اقدام کنید.

کله پاچه,طرز پاک کردن کله پاچه
آماده شدن کله پاچه برای پختن

اگر با روش بالا باز هم موهای آن را نتوانستید از بین ببرید و حوصله نداشتید روی آن با تیغ یا ژیلتی که استفاده نکرده باشید بکشید. اما همان طور که گفته شد اسموک کردن را انجام بدهید زیرا این کار باعث خوشمزه شدن کله پاچه تان بعد از پخت می شود.

می توانید بعد از سرد شدن کله پاچه را درون نایلونی قرار بدهید و داخل فریزر بگذارید.