ویار به شوهر چیست و همسر چگونه می تواندبا این مشکل کنار بیاید؟

بارداری دوران تغییرات است. این دوران از هفته پنجم حاملگی با تغییرات ظریف در بدن وگاه بیماری های صبحگاهی مثل حالت تهوع آغاز شده و مادر تغییراتی دیگر مانند تیرگی پوست، ترک های پوستی و اما یک شکم بزرگ را تجربه میکند .


برخی از زنان امکان دارد تنها بخاطر این که در این زمان عادت ماهانه نشوند شادمان باشند ولی آنهایی که تجربه حاملگی دارند به خوبی میدانند که در کنار این فواید مشکلاتی هم وجود دارد . یکی از این مشکلات نفرت زنان از همسرانشان است که برخی از زنان آن را با عنوان ویار به شوهر می شناسند. می خواهید بدانید علت آن چیست؟

علل نفرت از همسر در دوره حاملگی

نفرت از همسر در دوره حاملگی به علت تغییرات هورمونی

در طول زمان مختلف حاملگی، هورمون های بدن زنان دائم در حال تغییر است. این تغییرات تأثیر مستقیمی بر خلق و احساسات آنان دارد و سبب بی ثباتی هیجانی میشود . همان طور که در زمان قائدگی هیجان بسیاری از خانم‌ها تحت‌تأثیر قرار می گیرد، در طول حاملگی این اثر میتواند بیش تر شود.

در این مدت خیلی از زنان گاهی تندخو تر شده و امکان دارد طیفی از هیجانات منفی مانند استرس و دلهره، غضب یا ناراحتی را تجربه کنند. بسیاری از خانم‌ها متوجه میشوند که بیزاریشان از همسر غیرمنطقی بوده و به علت اثر هورمون هاست. اما این به معنای بی اهمیت بودن این احساسات نیست و نمی توان از آن چشم پوشی کرد . بهتر است دلایلی که سبب تشدید این احساسات منفی شده را شناسایی کرد و برای حل آن تلاش کنید. علامت های این زمان با علامت های قبل از قائدگی مشابهت زیادی دارد.

بی توجهی همسر در زمان حاملگی

بیایید با هم روراست باشیم. برخی از مردان حقیقتا نمی دانند که مسئولیتشان در قبال یک زن حامله چیست. به عنوان مثال تعدادی از مردان نمی دانند هنگامی که همسرشان از وضعیت تهوع صبحگاهی رنج می برد این مرد خانواده است که انجام بعضی روش ها به عنوان مثال خرید از سوپر مارکت را انجام دهد. یا حتی آن عده ای هم که برای خرید به سوپر مارکت میروند نمی دانند چه چیزی بخرند و چه چیزی برای همسرشان خوب است.

این بی توجهی همسر در زمان حاملگی چندان برای زنان خوش آیند نیست. در این موارد رابطه با همسر و یادآوری بعضی وظیفه های پدرانه میتواند مشکل گشا باشد. زیرا زنان در این دوران صبر و تحمل کمتری دارند و نسبت به بی توجهی همسر حس بدی پیدا میکنند و در نتیجه امکان دارد از وی بیزار شوند.

کسی که در این وضعیت بحرانی میتواند اوضاع را رو به راه کند پدر بزرگ آینده است. وی با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود به پدر آینده و تأکید بر وظیفه های همسر در زمان حاملگی میتواند وی را برای مقابله با چالش های حاملگی آماده کند.

حساس شدن بیش تر به مشکلات

در طول زندگی هر زوجی، مشکلات تا حدی میتواند وجود داشته باشد. خیلی وقت ها رفتارهای اشتباه سهوی از مرد یا زن رخ میدهد ولی طرف مقابل سریعتر از آن چشم پوشی میکند . ولی در طول حاملگی، زنان به علت اثرات هیجانی بیش تر امکان دارد نسبت به اشتباهات و رفتارهای آزاردهنده همسر خود حساس شوند. به این ترتیب مشکلاتی که تا دیروز نادیده گرفته میشد یا زودتر بخشیده میشد ، در این مقطع بیش تر به چشم می‌اید ، باعث ازار بیش تر همسر شده و میتواند تنش بیشتری در روابط به وجود آورد .

سردی مردان در روابط در طول حاملگی

تغییرات دوران حاملگی و مشکلاتی که در اثر آن به وجود می‌اید ، مانند تغییرات ظاهری، تغییرات خلقی و رفتاری در زنان میتواند تا حدی سبب سرد شدن همسرشان در زندگی شود. همچنین مشکلاتی که در پی این تغییر رخ میدهد ، میتواند رابطه زناشویی را تحت‌تأثیر قرار دهد. در این مواقع بسیاری از مردان ترجیح می‌دهند بجای حل مشکلات تا حد زیادی از آن کناره‌گیری و پرهیز کنند. به این ترتیب در این زمان روابط زوج میتواند تا حد زیادی به سردی کشیده شود. مشاوره جنسی و اگاهی با تغییرات فیزیولوژی و هیجانی آنان میتواند کمک کننده باشد.