یک مقام آگاه در ناجا: دو نفر از هتاکان حرم حضرت معصومه(س) دستگیر شدند

شب گذشته دو نفر از هنجارشکنان در مقابل درب حرم حضرت معصومه (س) دستگیر شدند. به گزارش ایلنا، تعطیلی حرم حضرت معصومه (س) که عصر روز گذشته با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شد، اگرچه موجب تشکر اقشار مختلف مردم قم شد و تأکید داشتند، با وجود ناراحتی بابت تعطیلی حرم، از این تصمیم تشکر می‌کنیم، اما عده‌ای بسیار اندک هم بودند که با قانون‌شکنی بخشی از درب ساحت حرم حضرت معصومه(س) را شکسته و وارد حرم شدند.

یک مقام آگاه در نیروی انتظامی در همین رابطه به خبرنگار ایلنا گفت: دو نفر از هنجارشکنان که عصر روز گذشته در مقابل حرم حضرت معصومه تجمع کرده بودند و به ساحت مقدس حرم توهین کردند، دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

حرم‌های حضرت زینب و رقیه (س) به دلیل کرونا موقتاً بسته شد
حرم‌های حضرت زینب و رقیه -سلام‌الله علیهما- در سوریه به صورت موقت تعطیل شد تا اقدامات لازم در پی شیوع کرونا در این خصوص انجام شود.
کمیته نظارت بر حرم حضرت زینب «سلام‌ الله علیها» دیروز (دوشنبه) دستوری مبنی بر بستن این حرم در دمشق از دوشنبه شانزدهم مارس تا دوم آوریل (۲۶ اسفند – ۱۴ فروردین) صادر کرد تا اقدامات محافظتی لازم و ضدعفونی کردن این حرم انجام شود.

بر اساس گزارش روزنامه «الوطن» سوریه، بنا به بیانیه این کمیته «اقدام مذکور نظر به شرایط بهداشتی در کشورهای همسایه و بسیاری از کشورهای جهان و همراه با دستورات وزارت اوقاف و بهداشت و طرف‌های مربوطه برای حفظ سلامت زوار و کارکنان حرم در این شرایط» صورت می‌گیرد.

در همین زمینه یک منبع رسمی در وزارت اوقاف به الوطن گفت، تصمیم به بسته شدن حرم شریف حضرت رقیه (سلام‌الله علیها) نیز از دیروز تا دوم آوریل به خاطر دلایل ذکر شده گرفته شده است و مصلاهای این دو حرم تعطیل شده‌اند.

در همین زمینه یک منبع وابسته به تولیت حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها به شبکه «روسیا الیوم» گفت،اقدامات لازم شامل تمام زوار سوری و غیرسوری خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده، بنا به دستور وزارت اوقاف اقامه نماز جماعت در مساجد نبل و الزهرا ممنوع خواهد بود.

وزارت اوقاف سوریه پیش‌تر از تعلیق نماز جمعه و خطبه آن و نماز جماعت در مساجد از روز یکشنبه هفته جاری تا شنبه (چهارم آوریل) خبر داده بود.

حرم‌های امام رضا «علیه السلام» و حضرت معصومه «سلام‌الله علیها» در ایران نیز به خاطر اقدامات پیشگیرانه علیه کرونا به صورت موقت تعطیل شده‌اند.